Nadpłata kredytu

Nasz zespół ekspertów pomoże Ci zrozumieć, czym jest nadpłata kredytu, ile dzięki niej zaoszczędzić oraz dobrać strategię nadpłacania do Twojej indywidualnej sytuacji.

Wyjaśnimy, jak działa nadpłata kredytu

Przeanalizujemy warunki nadpłaty w Twoim banku

Pomożemy dobrać najlepszą strategię nadpłacania

Podpowiemy, na co należy uważać nadpłacając kredyt

Z nami możesz mieć pewność, że nadpłata kredytu przyniesie zadowalające efekty!

Czym jest nadpłata kredytu?

Nadpłata kredytu to wpłacanie wyższej kwoty niż ustalona w harmonogramie spłaty rat. Skutkuje to zaoszczędzeniem sporej sumy pieniędzy na odsetkach. Wynika to z faktu, iż nadpłacając, zmniejsza się kapitał pozostały do spłaty i tym samym naliczane jest mniej odsetek. Istnieją różne strategie nadpłacania m.in. ze skróceniem okresu kredytowania, zmniejszeniem raty oraz strategia piramidalna, czyli połączenie tych dwóch opcji. Każdy z tych przypadków przynosi inne korzyści i oszczędności. Znaczenie ma także fakt, czy nadpłata jest dokonywana systematycznie, co miesiąc bądź kwartalnie, czy jednorazowo. Ponadto zyski z poszczególnych opcji zależne są od umowy kredytowej i polityki danego banku.

Nadpłata kredytu

Nadpłata kredytu hipotecznego – Ile można zyskać?

Kredyty hipoteczne z reguły sięgają kwoty kilkuset tysięcy złotych i mają długi okres spłaty. W związku z tym miesięczne raty mogą stanowić znaczne obciążenie dla kredytobiorców. Jednak nadpłata kredytu hipotecznego przynosi ogromną ulgę w dłuższej perspektywie czasowej. W niektórych przypadkach, szczególnie przy większych kwotach kredytu i okresach powyżej 25 lat, klienci mogą zaoszczędzić nawet kilkaset tysięcy. Oczywiście, każda sytuacja jest inna, a oszczędności w dużej mierze zależą od polityki danego banku, jednakże taki zysk jest całkowicie możliwy. Wystarczy dokładnie przeanalizować umowę kredytową i dopasować odpowiednią strategię nadpłacania. Rekordzista, któremu pomogliśmy dzięki wskazanej strategi,  zaoszczędzi ponad 1.350.000 zł na samych odsetkach, jeśli będzie trzymał się ustalonych zaleceń.

Nadpłata kredytu hipotecznego

Nadpłacanie kredytu a pomoc naszego doradcy

Każdy bank posiada inne warunki związane z nadpłatą kredytów. Niektóre z nich pobierają prowizje lub wymagają dodatkowych opłat związanych z aneksowaniem umowy. W wyniku tego może zdarzyć się tak, że nadpłacanie kredytu konkretną metodą nie będzie opłacalne. Jeden z klientów zobaczył reklamę w internecie i stwierdził że będzie nadpłacał kredyt co miesiąc ze skróceniem okresu spłaty, ta strategia doprowadziłaby do straty ponad 178.000 zł z uwagi na opłaty bankowe. Dlatego też przed podjęciem decyzji o nadpłacie konieczne jest sprawdzenie warunków umowy. W związku z tym kluczowa okazuje się pomoc eksperta kredytowego, który dokładnie przeanalizuje warunki danej umowy i dostosuje odpowiednią strategię nadpłaty. Dzięki szerokiej wiedzy naszych doradców są oni w stanie wyłapać haczyki w umowach, których klient może nie zauważyć.

Nadpłacanie kredytu

Obowiązek informacyjny

Szanowni Państwo, prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie zgody poprzez zaznaczenie przycisku: „Zapoznałem się, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych”

Obowiązek informacyjny

Szanowni Państwo,

Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie zgody poprzez zaznaczenie przycisku: „Zapoznałem się, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych”.